top of page

První ročník Festivalu (oborových) didaktik přinesl zajímavé příspěvky i podnětnou diskuzi


Pedagogická fakulta Univerzity Palackého v Olomouci uspořádala ve čtvrtek 9. listopadu 2023 první ročník Festivalu (oborových) didaktik. Smyslem setkání, na kterém se kromě zástupců fakulty objevili i hosté z ministerstva i dalších univerzit, bylo sdílení inovací z výuky a vzájemná inspirace. Akce přilákala celou řadu návštěvníků z řad studujících, ale i akademických pracovníků, kteří se zajímají o didaktiku, inovace ve výuce a praktické tipy.


Úvodní slovo si v malé aule, kde akce probíhala, vzala proděkanka pro studium Radka Dofková, iniciátorka setkání. Následně vystoupili hosté. Matouš Bořkovec z ministerstva školství představil Reformu přípravy učitelů a Kompetenční rámec absolventa a absolventky učitelství, Tomáš Janík z Masarykovy univerzity v Brně předvedl vzdělávací prostředí Hyperspace a Anna Derevjaníková z Prešovské univerzity v Prešově vystoupila s příspěvkem Od zážitku k poznaniu, ve kterém se zaměřila na zážitkovou výuku hudební výchovy.


V následujícím bloku příspěvků vystoupili zástupci jednotlivých pracovišť fakulty, kteří hostům festivalu předvedli inovativní způsoby práce ve výuce, praktické tipy do ní, ale i to, jak se dá výuka pojmout netradičně. Účastníci díky tomu měli možnost seznámit se s novými metodami, které mohou využít ve své vlastní výuce nebo při studiu.


Akci uzavřela diskuse mezi studenty a vzdělavateli se spolkem Otevřeno, během které zúčastnění zkoumali zpětné vazby studentů k didaktikám.

Text: Petr Černoch

Foto: Alžběta GregorováNejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page