top of page
Seznamte se s nejlepšími učiteli a učitelkami PdF UP! 
 

Děkan PdF UP Vojtech Regec se rozhodl v roce 2024 ocenit kvalitní vyučující a udělit ceny pro nejlepší učitele a učitelky Pedagogické fakulty Univerzity Palackého v Olomouci. Vyzval studentky a studenty fakulty, aby nominovali své kandidáty a popsali kvality nominovaných osobností. Z nominací nakonec vzešli finalisté a finalistky, s nimiž se můžete blíže seznámit na této stránce!

 

A kdo se stane držitelem ceny? O vítězi rozhodne děkan, který zváží poradní hlas komise, obsah nominačních dopisů, pedagogickou reflexi nominovaných pedagogů a také evaluace studujících. Důležitým poradním hlasem při nesnadném rozhodování bude doporučení komise složené jak ze zástupců vedení fakulty a akademického senátu PdF, tak především ze zástupců studujících a spolků. 

Pro svého favorita ale můžete hlasovat také Vy! Do hlasování totiž zveme i širokou veřejnost! Hlasovat je možné prostřednictvím srdíček přímo zde na stránce. Učinit tak můžete do 14. června (včetně); upozorňujeme, že z jednoho zařízení je možné hlasovat pouze jednou. Na základě veřejného hlasování bude udělena cena studentů a veřejnosti.

 

Upozornění pro hlasující: Anketa u Vás vzbudila velký zájem (jsme moc rádi a děkujeme za Vaše hlasy!), a  proto je náš systém chvílemi přehlcen. Pokud Vám hlasování nefunguje, vraťte se prosím na stránku později. Úspěšné hlasování poznáte tak, že srdíčko zčervená. I když se počet srdíček ihned neprojeví, pokud srdíčko zčervenalo, systém hlas započítá. I když se počítání na stránce chvílemi zastaví a číslo se nezvyšuje, systém hlasy počítá. Vše kontrolujeme v systému! Stačí kliknout jednou, opakované klikání nepomůže.

Všechna ocenění budou vyhlášena 21. června 2024 na zahradní slavnosti PdF UP v Uměleckém centru UP. 

Síň pedagogické slávy aneb finalisté a finalistky ceny pro nejlepší učitele Magister optimus 2024!

A ještě pár čísel, informací a jedno poděkování...
 

Nominace byly otevřeny 12. 4. 2024 a uzavřeny 13. 5. 2024. Celkový počet přijatých nominací byl 35, nominaci přijalo celkem 24 lidí, 3 lidé nominaci s poděkováním odmítli.

20 studujících, kteří nominovali svou oblíbenou osobnost, si přálo zůstat v anonymitě, 15 studentek a studentů souhlasilo se zveřejněním svého jména — a najdete je přímo u medailonů finalistů a finalistek.

Termín dodání podkladů pro postup do finále byl 26. 5. 2024, celkový počet finalistů je 24.

 

Zasedání členů komise, která děkanovi pomáhá vybrat vítěze, proběhlo 29. 5. 2024. Kromě členek a členů vedení se do užšího výběru zapojilo celkem 8 studentek a studentů, kteří zastupovali své studentské organizace. Kromě studentského zástupce Akademického senátu PdF Univerzity Palackého v Olomouci byly v hodnoticí komisi zastoupeny tyto asociace a spolky:​ Vysokoškolské katolické hnutí Olomouc, Asociace studentů speciální pedagogiky, KOS (Klub studentů při katedře společenských věd), Hnutí Otevřeno, pobočka Olomouc, Češtinářský spolek a spolek Basement Olomouc, kreativní a kulturní iniciativa při KVV PdF UP.

 

Vyhlášení cen proběhne 21. 6. 2024, hlasování veřejnosti poběží do 14. června (včetně).

 

​A ještě plníme přání paní doktorky Pitnerové, jež byla rovněž mezi nominovanými, a zveřejňujeme její poděkování:

 

„Nesmírně si vážím návrhu studentů, je pro mne poctou, děkuji jim touto cestou za ocenění mojí pedagogické činnosti.“

bottom of page